Επέτειος 25ης Μαρτίου 2014

25martiou2Μια ομορφότατη εκδήλωση περίμενε όλους τους μαθητές του σχολείου την παραμονή της 25ης Μαρτίου.

Μαθητές, καθηγητές και γονείς πήγαμε στο Ίδρυμα Κακογιάννη που είναι ένα στολίδι του Ταύρου και παρακολουθήσαμε μια πραγματικά εκπληκτική εκδήλωση που είχε προετοιμαστεί απο τους καθηγητές του σχολείου μας.

Τα κείμενα επέλεξε και προετοίμασε η κα. Βέτσικα και ο κ.Λίβας, την μουσική επιμελήθηκε ο κ.Τσουκνίδας ο οποίος έπαιξε και πιάνο και τους παραδοσιακούς χορούς επιμελήθηκε η  κα.Καγιά.

Θαυμάσαμε και χοιροκροτήσαμε  τα παιδιά του σχολείου τα οποία συμμετείχαν στην εκδήλωση και αισθανόμαστε περήφανοι για την συμμετοχή τους. Κάποια παιδιά του σχολείου μας οπως η Ελένη Λάμπρου,η Πηνελόπη Αναστασίου και η Αναστασία Σωτηρίου τραγούδησαν μόνα τους . Στο τέλος της εκδήλωσης τα παιδιά τα οποία συμμετείχαν στην δράση "ΧΟΡΕΥΩ ΑΡΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ" της Στέγης Γραμμάτων και Τεχνών, παρουσίασαν ένα μέρος του χορευτικού τους.

Την ημέρα της Εθνικής Επετείου πραγματοποιήθηκε η παρέλαση και συγχαίρουμε τους μαθητές μας για την άψογη συμμετοχή τους.

You are here: Home Ανακοινωσεις Γεγονότα Επέτειος 25ης Μαρτίου 2014