Διευκρινίσεις για τη σχολική κάρτα edupass

Συχνές Ερωτήσεις με Απαντήσεις για τη σχολική κάρτα edupass

Σας υπενθυμίζουμε ότι:

Α) Στα τμήματα τα οποία δεν έχουν κρούσματα:

Self-test κάνουν ΜΟΝΟ οι μαθητές οι οποίοι είναι ανεμβολίαστοι ή ΔΕΝ έχουν βεβαίωση νόσησης σε ισχύ. Τα self-test πρέπει να γίνονται και να δηλώνονται  κάθε ΔΕΥΤΕΡΑ (ο έλεγχος στο σχολείο γίνεται την Τρίτη ) και κάθε ΠΕΜΠΤΗ  (ο έλεγχος στο σχολείο γίνεται την Παρασκευή )

Β) Στα τμήματα τα οποία έχουν κρούσματα:

Σας αποστέλλουμε email σχετικά με τους ελέγχους που πρέπει να γίνουν. Οι μαθητές οι οποίοι EXOYN εμβολιαστεί ή EXOYN βεβαίωση νόσησης σε ισχύ κάνουν και αυτοί ΜΟΝΟ τα self-test τα οποία τους προμηθεύει το σχολείο δωρεάν.

Παρακαλούμε πολύ τους γονείς/κηδεμόνες η δήλωση των αποτελεσμάτων στην πλατφόρμα edupass  να γίνεται την ημέρα που κάνουν οι μαθητές/μαθήτριες το  self/rapid test ΜΕΧΡΙ τις 10 :00 μμ έτσι ώστε την άλλη μέρα το πρωί να επιτρέπεται η είσοδος στο σχολείο . Η δήλωση στην πλατφόρμα είναι υποχρεωτική και ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να στέλνεται email στο σχολείο.

Για την έκδοση σχολικής κάρτας  κάντε κλικ εδώ

Για συχνές ερωτήσεις με απαντήσεις για τη σχολική κάρτα edupass κάντε κλικ εδω

You are here: Home Ανακοινωσεις Ανακοινώσεις Διευκρινίσεις για τη σχολική κάρτα edupass