1 2   4.png

Αγαπητοί γονείς και Κηδεμόνες,

Η φιλοσοφία των δράσεών μας αφορά στην ενίσχυση της ΕΥσυνειδησίας των μαθητών μας.

Αποτίουμε φόρο τιμής και αφιερώνουμε την ημέρα αυτή στη μνήμη των δυο πιλότων που έπεσαν το καλοκαίρι του 2023 στην κατάσβεση των πυρκαγιών στην Κάρυστο.

Motto: Τρέχω με ΕΥσυνειδησία τη σκυτάλη μου να δώσω, στους αθάνατους πιλότους να δαμάσουν τη φωτιά

ΟΛΟΙ οι μαθητές μας και των δύο σχολείων, 400 μαθητές στο σύνολο :

-ως μικροί κηπουροί κλάδεψαν και φρόντισαν τις γλάστρες του σχολείου μας

-δημιούργησαν έργα που αφορούν τα ΕΥ και τα καρφίτσωσαν στις μπλούζες τους

- πραγματοποίησαν έκθεση ζωγραφικής, έκθεση βιβλίου, αθλοπαιδιές και προβολή Video

-180 μαθητές και των δυο σχολείων πήραν μέρος στην παλίνδρομη σκυταλοδρομία (20 λεπτά) με συνεχόμενη ροή στα πλαίσια της ευγενούς άμιλλας και της συνεργασίας. Έτρεξαν και πότισαν με παιγνιώδη τρόπο τις γλάστρες, καλύπτοντας συμβολικά την χιλιομετρική απόσταση Ταύρος-Κάρυστος.

Υπεύθυνοι εκπ/κοί: Καγιά Ελένη, Γουρνά Βασιλική, Λιάκου Μαρία

Δείτε το φωτογραφικό υλικό εδώ

You are here: Home Ανακοινωσεις Γεγονότα 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού-Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού-Παννελαδική Σχολική Σκυταλοδρομία 2023