Διαγωνισμός KGL 03 Φεβρουαρίου 2024

KGL2

Ο διαγωνισμός KGL που διοργανώνεται από το International Testing Authority πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 3 Φεβρουαρίου στο σχολείο μας. Συμμετειχαν μαθητες της Β και Γ Γυμνασίου μαζι με μαθητες απο το 3ο Γυμνασιο Μοσχάτου.

Ο διαγωνισμός KGL Contest είναι ο ταχύτερα αναπτυσσόμενος διαγωνισμός παγκοσμίως και δεν απαιτεί ειδική προετοιμασία, καθώς δεν αποτελεί εξέταση γλωσσομάθειας, αλλά μία διασκεδαστική εμπειρία μέσα από την οποία οι μαθητές αυξάνουν την επαφή τους με την Αγγλική γλώσσα. Ο διαγωνισμός KGL διοργανώνεται από το International Testing Authority. Το KGL απευθύνεται σε μαθητές που μαθαίνουν την αγγλική γλώσσα ως ξένη γλώσσα. Το KGL παρακινεί τους μαθητές μέσω ενός ωφέλιμου διασκεδαστικού διαγωνισμού. Τα τεστ του KGL έχουν δημιουργηθεί με τις υψηλότερες ποιοτικές προδιαγραφές. Όλα τα επίπεδα είναι συνδεδεμένα με το CEFR. Δίνονται βραβεία στους νικητές σε κάθε επίπεδο. Προετοιμάζει τους μαθητές για μελλοντικές εξετάσεις στα αγγλικά.

Μπορείτε να δείτε το φωτογραφικό υλικό κάνοντας κλικ εδώ

You are here: Home Ανακοινωσεις Γεγονότα Διαγωνισμός KGL 03 Φεβρουαρίου 2024