Εκπαιδευτικό πρόγραμμα Special Olympics 29 Φεβρουαρίου 2024

SPECIAL OLYMPICS Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Την Πέμπτη 29/02/2024  υλοποιήθηκε το Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα των Special Olympics "Παίζουμε Μαζί. Μαθαίνουμε Μαζί" με τη συμμετοχή μαθητών του 1ου Γυμνασίου Ταύρου  (Α2 και Β2). Αντιπροσωπεία των μαθητών (περίπου 20 - 25 μαθητές) επισκέφτηκαν το ΚΔΑΠ ΜΕΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗ Καλλιθέας - Ταύρου – Μοσχάτου, όπου μαθητές και ωφελούμενοι έπαιξαν bocce σε μεικτές (unified) ομάδες. Οι ωφελούμενοι του ΚΔΑΠ ΜΕΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ενημερώθηκαν σχετικά με τα Special Olympics, το Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα και την αξία του αθλητισμού. Η Συντονίστρια του Εκπαιδευτικού Προγράμματος υπεύθυνη για το θεωρητικό και το πρακτικό μέρος είναι η κυρία Ειρήνη Τρομπέτα, επικεφαλής προπονήτρια Bocce των Special Olympics.

Μπορείτε να δείτε το φωτογραφικό υλικό κάνοντας κλικ εδώ

You are here: Home Ανακοινωσεις Γεγονότα Εκπαιδευτικό πρόγραμμα Special Olympics 29 Φεβρουαρίου 2024